“Dijital pazarlama stratejinizin ilk adımlarından biri hedef kitlenizin dijital kullanım alışkanlıklarını doğru tespit etmektir.”

 

Dünya dijital dönüşüm sürecine çoktan girmiş durumda.

En ufak lokal dükkanlardan kıtalarca ünlü büyük firmalar bu dönüşüme bir yerinden ayak uydurmaya uzun süre önce başladı.

Peki bu adaptasyonu herkes gerçekten layığıyla yapıyor mu? Hayır. Hala dijital dönüşümü sadece basit bir Instagram hesabı açmak zanneden bir zihniyet aslında bu büyük gücü doğru anlayabilse doğru bir dijital stratejinin geri dönüşünü maksimize etmeyi kolayca başarabilir.

dijital proje yönetimi

Peki bir dijital strateji nasıl başarıyla uygulanır?

Kural 1:

Dijitali bir amaç olarak değil araç olarak görmek lazım. Yani, her şirketin Instagram sayfası olması sizin şirketinizin de buna mutlaka ihtiyacı olduğu anlamına gelmez. Belki de size yeni müşteri kazandıracak dijital yol bir blog açmaktan ya da Youtube reklamı vermekten geçiyordur.

 

Kural 2:

Hedef kitlenizi gerçekten anlamadan attığınız her dijital adım kumar oynamaktan farklı değildir. Dijital pazarlama stratejinizin ilk adımlarından biri hedef kitlenizin dijital kullanım alışkanlıklarını doğru tespit etmektir. Örneğin varlıklı, çalışan kadın kitleye ulaşmak istiyorsanız dijital reklam hedeflemenizde mobil cihazları önceliklendirmeniz kaçınılmazdır.

 

Kural 3:

Online stratejiyi offline stratejiden ayrı tutmak en büyük hatalardan biri. Müşteri davranışını bir bütün olarak incelemek yapacağınız dijital yatırımların geri dönüşünü arttırmak için çok önemli. Aldığınız her dijital aksiyonda mesajınızın ulaştığı potansiyel müşterinin offline olarak size ulaşabileceği kanalları da hesaplamak ve belirtmek 360 derece bir müşteri deneyimini sağlayacaktır.


1 yorum

Kylie · 2 Ekim 2021 13:03 tarihinde

Hi,

We’re wondering if you’d be interested in a ‘dofollow’ backlink to agencyweekend.com from our website that has a Moz Domain Authority of 50?

Our website is dedicated to facts/education, and so can host articles on pretty much any topic.

You can either write a new article yourself, or we can link from existing content.

The fee is just $30 USD to be paid via Paypal. This is a one-time fee, so there are no extra charges and the link is permanent.

If you’re interested, please reply to this email, including the word ‘interested’ in the Subject Field.

Kind Regards,
Kylie

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.